דף הבית : אודות : כשרות : מוצרים : לקוחות : גלריה : צור קשר
 
כשרות הקמח והמזון
 

חברת קורלק אלמוג מתמחה מזה 45 שנה בייצור מכונות ניפוי ומיון, לתעשיית האפיה בפרט ולתעשית המזון בכלל. אחד מהיתרונות הבולטים של מוצרינו שלנו הוא שימת דגש על רמת כשרות גבוהה ביותר של החומר שעובר את תהליך הניפוי \ המיון. נפות החברה מאושרות ומקובלות ע"י כל גורמי הכשרות והבד"צים המחמירים והמהדרין ביותר בארץ ובחו"ל. המכונות מתאפינות בדגש על:

  • ניפוי קמח יעיל ללא "נזילות" של חומר לא מנופה.
  • פרוק ,תפעול וניקוי קל ונוח של המכונה, ע"מ להקל ולייעל את עבודת מפעיל המכונה \ משגיח הכשרות.
  • מניעת הצטברות קמח \ חומר אחר בתוך המכונה. הצטברות כזו עלולה לגרום להווצרות חרקים.
  • התאמה מירבית לצרכי הלקוח מבחינת דרישות הניפוי.

 המלצה ופסק דין הבד"ץ

להלן קישור לאישור והמלצת בד"ץ העדה החרדית בדבר מכונות הניפוי ובענין שמירת זכויות היוצרים.

 

בישראל ניפוי קמח הוא מקובל ונדרש לכל הדעות. לגבי הצורך בניפוי קמח בחו"ל, יש הטוענים כי אין צורך לנפות את הקמח. למעשה קיימים חרקים בקמח גם בארצות הברית ובאירופה ויש צורך להקפיד על ניפוי הקמח גם במקומות אלו. התמונה שלהלן צולמה בחודשים האחרונים (התש"ע  2009) בבדיקה אקראית, במאפיה בארצות הברית בה הותקנה נפה מתוצרתנו.

מצורף קישור לתשובה הלכתית של הרב הגאון שמואל אליעזר שטרן שליט"א.

 

בעזרת מכונות מתוצרתנו ניתן להגיע לניפוי קמח ברשתות עדינות במיוחד. כיום הדרישה המקובלת על רוב רובם של גופי הכשרות היא 50 מש (mesh , מספר החורים באינטש ), אך הודות ליתרונות המיוחדים של המכונות מתוצרתינו ניתן לנפות אף ברשתות של ניתן לנפות אף ברשתות בצפיפות 60 מש.

 

 

בגליון ינואר 2010 של Kasrus Magazine פורסם מאמר אודות מערכת לשינוע וניפוי קמח מתוצרתינו, שהותקנה במאפיה בניו יורק, ארה"ב. לקריאת המאמר לחץ כאן, (המאמר באנגלית.)

 

 

 

 
חברת קורלק אלמוג ,רמת כשרות מזון גבוהה, ניפוי קמח ניקוי וברירת קטניות וגרעינים, נפת קמח
© 2019 כל הזכויות שמורות | קורלק-אלמוג ניפוי קמח, ניקוי גרעינים, טחינת קמח, נפת קמח, שינוע מיון אבקות,מטחנות ביתיות,אבני ריחיים,סילו קמח,בירור קטניות, מכונה חשמלית לברירת קטניות, בוררת אורז,מנקה אורז,מכונה לניקוי אורז,ללא גלוטן,